Na terenie Europy znajdziemy obecnie całe mnóstwo rozmaitych stolic które są w stanie wprawiać każdego turystę w prawdziwy zachwyt niesamowitymi zabytkami oraz zwykłym pięknem, w większości przypadków będącym wynikiem wielowiekowej historii. Do tych absolutnie najistotniejszych z nich niewątpliwie może być zaliczony Wiedeń, które przez całe stuleci pełnił funkcję jednego z najważniejszych ośrodków politycznych oraz kulturalnych Europy.
Austria jest krajem słynącym z bardzo wielu różnych atrakcji. Przede wszystkim na jej terytorium znajduje się znaczna część Alp, więc może to być istny raj zwłaszcza dla każdego miłośnika narciarstwa albo którychkolwiek innych sportów zimowych. Z drugiej jednak strony miasta takie jak Wiedeń są doskonałym dowodem na to, że jest to także kraj o niezwykle bogatej historii. W jej stolicy można aktualnie zobaczyć całe mnóstwo różnych zabytków związanych z praktycznie każdą epoką europejskiej historii.
Jeśli więc wybieramy się akurat do Austrii – chociażby po to, aby jeździć na nartach – to jak najbardziej warto odwiedzić również jej stolicę. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najpiękniejszych europejskich miast, zaś wszystkie znajdujące się tu zabytki będą w stanie zachwycić nawet najbardziej wybredne osoby!
źródło: www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.